pompa ciepła

Pompa ciepła i fotowoltaika

Czy połączenie wydajności pompy ciepła z darmową energią generowaną przez panele fotowoltaiczne to  dobry pomysł ?
pompa ciepła i fotowoltaika

Pompa ciepła oszczędnym ogrzewaniem

Odzyskaj ciepło z natury. Pompa ciepła przenosi ciepło z wydajnością COP 5,1 z powitrza na zewnątrz budynku do jego środka.

Pompy ciepła

Pompa ciepła odzyskuje energię z gruntu lub powietrza, a fotowoltaika może ją zasilić – perpetuum mobile? Połączenie dwóch systemów wykorzystujących darmowe energie, pomogą komfortowo ogrzewać Twój budynek. Trzy funkcje w jednym urządzeniu: ogrzewanie budynku, ciepła woda użytkowa i chłodzenie. Technologia pomp ciepła, stanowi elastyczną i efektywną ekonomicznie alternatywę dla kotłów na paliwa kopalne. Energooszczędność Daikin Altherma sprawia, że system jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2.

Trochę teorii na temat zmian
w budowie powietrznych pomp ciepła.

Technologia powietrznych  pomp ciepła w związku rosnącym zainteresowaniem komfortowego ogrzewania budynków rozwijana jest przez takie firmy jak Daikin i Junkers Bosch. Radykalna poprawa wydajności pomp ciepła nastąpiła w związku z zastosowaniem inwerterowego systemu sterowania pracą pompy. Pompa może uzyskiwać zmienną wydajność
w pewnym charakterystycznym dla siebie zakresie pracy. Pompa zatem nie pracuje na swojej maksymalnej  wydajności i nie musi się zatrzymywać
w przypadku wystąpienia braku zapotrzebowania na ciepło, tylko dostosowuje poprzez zmianę obrotów sprężarki wydajność. Pompy ciepła poprzez inwersję mogą też chłodzić pomieszczenia. W pompach stosowane są również coraz to nowsze czynniki pozwalające na podwyższenie sprawności.

Do jakich temperatur może pracować powietrzna pompa ciepła?

Pompy powietrze typu split marki Junkers mogą pracować do - 20o C.

Pompy powietrze typu split marki Daikin mogą pracować do - 25C.

Oczywiście wraz ze wzrostem temperatury pracują coraz wydajniej gdzie COP sięga 4,80 przy temprerturze 7o C.

Jaka jest żywotność pompy ciepła?

Pompy ciepła w związku z restrykcyjnymi wymogami, które należy spełnić przy użyci czynników chłodniczych tzw. gazów cieplarnianych spełniają najwyższe standardy technologiczne. Producenci renomowanych firm Daikin i Junkers udzielają na swoje produkty 5 lat gwarancji z możliwością przedłużenia nawet do 10 lat. W domach mamy lodówki, które działają po 20 lat. Pompa ciepła to nic innego jak agregat do lodówki tylko zoptymalizowany pod kontem ogrzewania.

Czy pompa ciepła może samodzielnie ogrzać dom?

Oczywiście że tak.

"Budowa domu energooszczędnego to częsty i coraz bardziej świadomy wybór inwestorów. Już za kilka lat - od 2021 roku - będziemy mogli budować jedynie domy w standardzie energooszczędnym. Alternatywa zamieni się więc w konieczność. Dom energooszczędny musi posiadać też wysoko sprawną wentylację mechaniczną z rekuperacją i odpowiednio dobrane ogrzewanie. Do ogrzewania polecana jest pompa ciepła". (źródło Bankier.pl).

Pompy ciepła wyposażone są dodatkowo w grzłki elektryczne, które w niektórych przypadkach (temp. > - 20 st. C) używane są do dogrzewania wody w co. Użycie tych grzałek w dobrze dobranej pompie nie przekracza  wartości  3,5 % czasu pracy pompy  w sezonie grzewczym.

Technologia grunt-woda Daikin

Gruntowa  pompa ciepła Daikin Altherma. Ciepło dostarczane z wnętrza ziemi. Stała temperatura dolnego źródła ciepła.

Technologia powietrze-woda

Niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe pompy cipła Daikin Altherma split i monoblok. Pompa i wymiennik ciepła w jednej jednostce zapewniającej dużą sprawność.

Technologia powietrze-woda

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma. Połączenie technologi gazowej z wydajnością pompy ciepła. Jeden wymienik dwa źródła zasilania.

Technologia grunt-woda Junkers Bosch

Gruntowa pompa ciepła Junkers

Technologia powietrze-woda

Powietrzna pompa ciepła Junkers

Technologia gazowa Junkers Bosch

Kotły gazowe Junkers Bosch
pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła typu EGSQH-A9W

Pompa ciepła do ogrzewania domu i wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Do wytwarzania ciepła wykorzystywana jest  stabilna energia geotermalna nie zależna od temperatur zewnętrznych.

Wysokie sprawności pomp Daikin.

 • Pompa ciepła jednostka zewnętrznaERLQ011-016C
 • Jednostka wewnętrzna i zbiornik c.w.u.

Powietrzna pompa ciepła typu Daikin Altherma

Pompa ciepła do ogrzewanaia domu i wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia.

Do wytwarzania ciepła wykorzystywane jest powietrze atmosferyczne.

Pompy o dużej sprawności sezonowej

 • Pompa ciepła EVLQ-CV3
 • Kocioł gazowy EHYHBH(X)-AV3

Hybrydowa powietrzna pompa ciepła typu Daikin Altherma i kocioł gazowy

Pompa ciepła do ogrzewanaia domu i wytwarzania ciepłej wody użytkowej połączona z kotłem gazowym

System sam podejmuje decyzję o uruchomieniu źródła zasilania w zależności od przeliczeń opłacalności zużycia gazu lub prądu do zasilania pompy ciepła.

Pompy o dużej sprawności sezonowej

 • Pompa ciepła Supraeko SAO-2

Powietrzna pompa ciepła Junkers 

Pompa ciepła do ogrzewanaia domu i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Monoenergetyczny tryb pracy.

Pompy o dużej sprawności sezonowej CPO do 5.1

 • ACE – jednostka wewnętrzna naścienna z zintegrowaną grzałką 9 kW
 • ACB – jednostka wewnętrzna naścienna wyposażona w zawór mieszający do współpracy z kotłem
 • ACM – stojąca jednostka wewnętrzna z zintegrowanym 190-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę i 9 kW grzałkę elektryczną do wspomagania

ACM-solar – wewnętrzna jednostka stojąca z zintegrowanym 184-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę z dodatkową wężownicą i 9 kW grzałką elektryczną

 • Pompa ciepła Supraeko_A_SAS-2
 • Jednostki wewnętrze wyposażone w ziorniki buforowe

Powietrzna pompa ciepła Junkers

Wysoka efektywność przez cały rok Supraeco A SAS-2 pozwala zaoszczędzić bardzo dużo energii, ponieważ moc pompy ciepła jest modulowana zależnie od zapotrzebowania dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej. Zintegrowana pompa obiegowa i nowy regulator pompy ciepła HPC 400 również wpływają na energooszczędność. Nowy regulator ma specjalną funkcję, która pozwala na doskonałe współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną.

 • Pompa ciepła SupraekoSTM-1
 • Wbudowany podgrzewacz c.w.u. 185l

Gruntowa pompa ciepła Junkers

Pompa ciepła do ogrzewanaia domu, wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Nowe sprężarki i zoptymalizowany obieg chłodniczy zapewniają wysokie wartości współczynnika COP – maks. 4,7 (według EN 14511). Ponadto pompa STM-1 ma nową funkcję DPC (DynamicPumpControl), która służy do regulacji różnicy temperatur pompy obiegu wtórnego oraz automatycznie zapewnia optymalny strumień przepływu wody przez pompę ciepła. W ten sposób zwiększa się efektywność eksploatacji oraz ograniczone zostaje zużycie energii elektrycznej.

Ogrzewanie domu ze SmartEkoDom może być funkcjonalne i proste.

Pompy ciepła Daikin i Junkers to najwyższa jakość

Za rozsądną cenę możesz mieć komfortowy system grzewczy

pompa ciepła

Koogeneracja to naprawdę oszczędności

Pompa ciepła i fotowoltaika to uzupełniejące się systemy w celu maksymalizacji oszczędności Twoich pieniędzy. Twoja energia słoneczna ogrzeje Ci Dom.

Montaż popy ciepła.

Pompa ciepła to niewielkie urządzenie dla którego na pewno znajdzie się miejsce na zewnątrz budynku. Oszczędzasz miejsce w środku domu w którym montowana jest tylko niewielka jesnostka sterująca.

Do jakiego systemu grzewczego?

Do każdego nisko i wysoko temperaturowego. Oczywiście inny rodzaj pompy ciepła, dobrany do zapotrzebowania energetycznego domu i indiwidualnych potrzeb użytkownika.

Z Daikin Zainstalowano .... GWh mocy energii odnawialnej

Osób nam zaufało - Daikin

Mniejsza emisja CO2 o ....mln ton

Wszystko co robimy dla Ciebie
v

Analizujemy

Rodzaj zastosowanej pompy ciepła zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło, komfortu jakiego ptrzebujesz. Pompy ciepła nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Trzeba porównywać ich zalety z alternatywnymi źródłami zasilania.

Projektujemy

Projekt doboru pompy ciepła musi być oparty o dane pozyskane w trakcie kontaktu z klientem. Firmy Daikin i Junkers udostępnieją nam oprogramowanie, za pomocą którego możemy precyzyjnie określić rodzaj i moc zastosowanych pomp ciepła.

Wizualizujemy

Pompa ciepła powinna komponować z wyglądem Twojego domu. Nie ma potrzeby żebyś sobie to wyobrażał.

Doradzamy

Rodzaj proponowanego źródła zasilania twojego systemu grzewczego zależy od konfortu jaki chcesz mieć podczas przebywania w budynku. Całość musi spełniać szereg warunków technicznych żeby sprawnie funkcjonować.

Wspólnie wybieramy najlepsze rozwiązania

Wszystko co robimy możemy robić wspólnie. Ty znasz swoje potrzeby. My postaramy się je spełnić od strony technicznej, wizualnej i ekonomicznej. Dobry efekt wybranego rozwiązania możemy osiągnąć tylko razem.

Kalkulujemy opłacalność inwestyccji

Czy inwestycja musi się opłacać? Zestawimy dla Ciebie kilka systemów grzewczych możliwych do zastosowania w Twoim budynku żebyś mógł łatwo podjąć decyzję. Porównanie da Ci odpowiedź na pytanie – czy to się opłaca.

Dlaczego SmartEkoDom

Zaufaj profesjonalistom

R

Kompleksowa instalacja

SmartEkoDom wykona system ogrzewania budynku dla Ciebie
R

Połączenie systemów

Fotowoltaika zasila pompy ciepła
R

Gwarancja działającego systemu

Wykonanie systemu przez jedną firmę, osobami o najwyższych kwalifikacjach.
Skontaktuj się z nami
Translate »